Benjamin Simmons Analizi  Merhaba, bugün konumuz Philadelphia 76ers'dan Benjamin Simmons. Click here for the English version of the this analysis.

Foto 1


  Benjamin Simmons, 2017-2018 sezonunda toplamda 81 maça (81 tanesi ilk 5 olarak) çıktı. Bu maçlarda ortalama 33.7 dakika sahada kaldı.

  HÜCUM İSTATİSTİKLERİ

*Genel Şut Yüzdesi: 0.560
*Genel 3 Sayı Yüzdesi: 0.000
*Maç Başı Sayı Ortalaması: 15.8
*Maç Başı Asist Ortalaması: 8.2
*Maç Başı Şut-İsabet Ortalaması: 6.7-12.3
*Maç Başı Hücum Ribaunt Ortalaması: 1.9
*Toplam Attığı Sayı: 1279
*Toplam Yaptığı Asist: 661
*Toplam Aldığı Hücum Ribaundu: 145

Foto 2


  DEFANS İSTATİSTİKLERİ

*Maç Başı Blok Ortalaması: 0.9
*Maç Başı Top Çalma Ortalaması: 1.7
*Maç Başı Savunma Ribaunt Ortalaması: 8.1
*Toplam Yaptığı Blok: 70
*Toplam Yaptığı Top Çalma: 140
*Toplam Aldığı Savuna Ribaundu: 514

  DİĞER İSTATİSTİKLER

*Maç Başı Top Kaybı: 3.4
*Maç Başı Yaptığı Faul: 2.6

Foto 3

  Benjamin Simmons, geçtiğimiz sene Yılın Çaylağı ödülünü kazandı. Ve henüz ilk senesinde neredeyse triple-double istatistikleri tutturdu. Komple bir oyuncu profili çizen Benjamin Simmons, sayı atmaktan önce takım arkadaşlarına pozisyon hazırlamayı düşünüyor. Geçtiğimiz sene onun NBA'deki ilk senesiydi fakat fazlasıyla olgun bir oyuncu görüntüsü verdi. Oyunun her iki yönünü de iyi oynayan bir oyuncu. Bunu istatistiklerinden de görebiliyoruz. Karşılaştıkları bir maç sonrasında Lebron James, Instagram hesabından paylaştığı bir fotoğrafta ona ''Yeni Prens'' diyerek bir nevi veliahdı olarak gösterdi. En büyük dezavantajı ise üç sayılık atış kullanmaması. Bu onu çok daha kolay savunulabilir bir oyuncu yapıyor. Bu yönünü en kısa sürede geliştirmesi gerekiyor çünkü NBA'de şu an oynanan oyunda üç sayı çizgisinin gerisinden yapılan atışların değeri çok büyük.

  Benjamin Simmons'ın büyük bir potansiyel vadettiği bir gerçek. Oyunun ne kadar geliştirip, hangi seviyeye çıkabileceğini hep beraber izleyeceğiz.


Kaynakça
Foto 1: www.espn.com
Foto 2: www.usatodays.com
Foto 3: www.dailytelegraph.com
Bilgiler: www.wikipedia.com
İstatistikler: www.espn.com

Comments