Milwaukee Bucks Analizi  Merhaba, bugün konumuz Milwaukee Bucks. Click here for the English version of the this analysis.


Foto 1


  Miwaukee Bucks, Giannis'in takımı. Her sene biraz daha kendilerini geliştiriyorlar. Hem kadro yapısı olarak, hem de mentalite olarak. Tünelin sonu aydınlık gibi sanki, siz ne dersiniz?


  Giannis Antetokounmpo, gerçek bir süperstar. 2015 NBA Draftları'nda 15.sıradan seçildiğinde, kimse ondan bu şekilde bir patlama beklemiyordu. Ama NBA'e geldiği günden bu yana neredeyse bir evrim geçirdi. Toronto Raptors Analizi yazımı okuduysanız eğer, o yazıda Kawhi Leonard için dediklerimin pek çoğunu Giannis için de söyleyebilirim. Lider ve takımın kaderini değiştirebilecek bir oyuncu. Ayrıca çok güçlü, çok atletik ve çok kararlı. Bu sezona da bomba gibi başladı, şu ana kadar çıktığı 3 maçta ortalama 27 sayı atıp, 16 da ribaund aldı.


Foto 2


  Milwaukee Bucks'ın PGuard rotasyonunda Eric Bledsoe ve çaylak Donte DiVincenzo bulunuyor. Eric Bledsoe, hepimizin yakından tanıdığı, benim de çok beğendiğim bir isim. Atletik, pasör ve yeri geldiğinde şutör. Hemen arkasında ise DiVincenzo bulunuyor. Yaz liginde kendini gösterme fırsatı yakalayan çaylak oyuncu, adını rotasyona yazdırmayı başardı. Oyunun hücum kısmını iyi oynayabiliyor, özellikle şutlarıyla.


  SGuard rotasyonunda ise, 2 sene önce ''yılın çaylağı'' ödülünü kazanan Malcolm Brogdon var. Onun da yetenekli bir isim olduğu ve skora verdiği katkı tartışılmaz ancak devamlılığı bir türlü sağlayamıyor. Adından gerçekten söz ettirebilmesi için daha çok çalışması lazım fakat bana göre, yapabilecekleri sınırlı bir oyuncu. Pat Connaughton ise bu mevki için diğer bir isim ancak verdiği katkı hayli sınırlı. Bu bölge, Bucks'ın zayıf karnı diyebiliriz.


Foto 3


   Forvet rotasyonu zengin ve çok yönlü Bucks'ın. Antete'nin dışında; Middleton, Snell, Ersan İlyasova, Sterling Brown gibi değerli isimler var.


  Khris Middleton tam bir skorer. Özellikle orta mesafe ve üçlük atışları çok can yakıyor. Her takımın kadrosunda görmek isteyeceği bir görev adamı. Yapabilecekleri elbette sınırlı ancak görevini çoğu zaman şahane yapıyor. Yedeği ise atletik bir isim olan Tony Snell. Süre aldığında bazen çok iyi katkı verebiliyor ancak bazen de parkede kayboluyor.

Foto 4


  Bucks'ta Antete'nin yedeği olarak, bu sezon başında takıma geri dönen Ersan Ilyasova var. Geçtiğimiz sene 76ers'e benchten gelerek verdiği şahane katkılar hâlâ hafızalarda. İyi bir şutör, iyi ribaund alan bir isim olan Ersan, yeri geldiğinde ilk 5 başlayacak kaliteye de sahip bir isim. Eğer Bucks önemli şeyler başaracaksa, bunda Ersan'dan alacağı verimin önemli bir payı olacak.

Foto 5

  Uzun rotasyonunda, birbirlerine tamamen olmasa da benzeyen 3 isim var. Brook Lopez, John Henson ve Thon Maker. Brook Lopez tecrübeli, iyi şutları olan bir uzun. Keza Thon Maker da atletik olmasının yanında iyi şut atabilen bir isim. John Henson ise fizik avantajıyla savunmada ve ribaund alırken katkı sağlıyor takımına. Tabii ki hiçbiri üst düzey uzun değil fakat belli bir seviyenin üzerinde oldukları bir gerçek.

Foto 6

  Yeni gelen koç Mike Buldenholzer ve Giannis Antetokounmpo önderliğindeki Milwaukee'de amaç tabii ki rekabetçi olmak olacak. Şampiyon olmak çok mu zor? Evet. Peki imkansız mı? Hayır. 2-3 sene içerisinde en üst seviyeye oynayacak bir takım olacaklarına inanıyorum ben.

  Son olarak size bir sır vereyim mi? Milwaukee Bucks benim uzun yıllardır desteklediğim takım 😏


Kaynakça
Foto 1: www.usatodays.com
Foto 2: www.bleacherreport.com
Foto 3: www.sportsnet.ca
Foto 4: www.rocketnews.com
Foto 5: www.fanatik.com
Foto 6: www.jsonline.com
Bilgiler: www.wikipedia.com
İstatistikler: www.espn.com

Comments