Toronto Raptors Analizi  Merhaba, bugün konumuz Toronto Raptors. Click here for the English version of the this analysis.

Foto 1


  Toronto, Kanada'nın en kalabalık ve ticari yönden en değerli şehri. Bu şehir soğuk ama bu soğukluğu dindirecek kadar ateşli bir basketbol şehri burası.

  Ama bu şehir, geçtiğimiz yaz evladı Demar DeRozan'ı kaybetti. Şok bir ayrılık sonrası DeRozan SAS'ın yolunu tuttu. Onun yerine, 1 sene boyunca ''sakatlığı'' sebebiyle oynayamayan Kawhi Leonard geldi.

  Bana göre Kawhi, NBA'deki en üst seviye ve bir takımın kaderini değiştirebilecek 4-5 oyuncudan bir tanesi. NBA'deki kuşkusuz en iyi savunma oyuncularından (bana göre en iyisi) bir tanesi. Hücum yönü de tartışmaya kapalı bir oyuncu. Her şekilde rakip potaya sayı atabiliyor. Tüm bunların yanına atletizmini de katınca durdurulmaz bir oyuncu oluyor.

Foto 2


  Takımın PGuard rotasyonundaki ilk öne çıkan isim, Kyle Lowry. O da bu takımın emektarlarından ve NBA'deki önemli oyun kuruculardan bir tanesi. Onun hemen arkasından da Delon Wright ve VanVleet geliyor.

  SGuard pozisyonunda ise, Kawhi ile beraber gelen Danny Green var. Benzetmek gerekirse, o tam bir ''sniper''. İstikrarlı ve tecrübeli bir oyuncu olan Green, her takımın kadrosunda görmek isteyeceği tarzda bir isim.

Foto 3


  Demin Kawhi hakkında konuşmuştuk. Kawhi'nin yedeği olarak da, benim NBA'deki en beğendiğim oyunculardan biri olan OG Anunoby geliyor. Savunma yönünden tam bir ''Küçük Kawhi'' olarak görülen Anunoby'nin hucum performansı da standart düzeyde.

Foto 4


  Uzun rotasyonu da zengin olan Toronto Raptors, elinde Valenciunas, Ibaka ve Siakam gibi çok değerli parçalar barındırıyor. Bu saydığım isimlerin hepsi modern basketbol için uyumlu oyuncular. Üçü de düzenli olarak süre alıyor. Fakat bana göre Valenciunas'ın savunması gerçekten çok kötü. Maç içerisinde 1 hücum savunma yapıyorsa, 3 hücumda neredeyse uyuyor.

Foto 5

  Uzun yıllardır sezona şampiyonluk parolasıyla giren ancak Play-Off'larda dağılan Toronto Raptors bu sezon takıma lider olarak Kawhi'yi kattı. Yazının başında da söylediğim gibi Kawhi, bir takımın kaderini değiştirebilecek bir lokomotif bir oyuncu. Toronto'daki yan parçalar da gayet kuvvetli. Bunun yanında ellerindeki bench, NBA'deki en iyisi bana göre. Teknik olarak şampiyon olamamaları için bir sebep yok. Kendilerini mental olarak hazırlayabilirlerse; Neden olmasın?Kaynakça
Foto 1: www.dailyhive.com
Foto 2: www.marca.com
Foto 3: www.torontosun.com
Foto 4: www.raptorsrapture.com
Foto 5: www.sportingnews.com
Bilgiler: www.wikipedia.com
İstatistikler: www.espn.com

Comments